Adizes lekcijas

Adizes lekcijas var tikt pielāgotas no vienas stundas līdz pilnai dienai. Vairāk informācijas par lekciju pieteikšanu šeit.

Kam jāpiedalās

Valdes locekļiem, dažādu līmeņu vadītājiem, uzņēmumu īpašniekiem. Šajā seminārā visi atradīs unikālas, praktiskas un pielietojamas mazo un vidējo uzņēmumu pārvaldības zināšanas. 

Meistarklases – ~2.5 stundas ar pauzi

Pārmaiņu apgūšana

Adizes par izmaiņu pārvaldību

Katrā organizācijā, katrā tirgū, katrā pasaules valstī , līderības svarīga sastāvdaļa ir spēja tikt galā ar nemitīgām pārmaiņām, sarežģītām un neprognozējamām situācijām. Mūsdienās ir kritiski zināt, kā uzbūvēt elastīgu organizāciju, kas pielāgojas un transformējas, jo Darvinam taču bija taisnība;

Izdzīvos nevis stiprākā vai inteliģentākā suga, bet tā, kas vislabāk pielāgosies pārmaiņām!”

Šī meistarklase iemācīs vadītājiem tādus rīkus, ar kuriem būvēt organizācijas, kas pārvaldīs izmaiņas ātrāk, labāk un ekonomiskāk nekā konkurenti. Īstas konkurētspējas priekšrocības pamatā ir spēja tikt galā ar pārmaiņu izraisītām problēmām un iespējām rezultatīvāk un racionālāk.

Ko dalībnieki iemācīsies:
 • 4 menedžmenta lomas
 • Pārmaiņu cilpu un kā tā ietekmē menedžmenta lomas
 • Pārmaiņu vadības atslēgu: rezultatīvu lēmumu pieņemšanu un racionālu īstenošanu
 • Kādā veidā konflikta savaldīšana noved pie veiksmīgas pārmaiņu vadības
 • Kā lietot līdzdalības rīkus lai vadītu paātrinātas pārmaiņas

Adizes uzņēmumu Dzīvescikls

Organizācijas aug un noveco paredzami

Adizes Dzīvescikla Modelis balstīts uz vairāk nekā 35 gadu pētījumiem tūkstošos uzņēmumu. Rezultāti skaidri parāda, ka jūs varat paredzēt un vadīt savu attīstību pa dzīvesciklu.

Šī meistarklase palīdz saprast visu līmeņu vadītājiem uzņēmumu dzīvescikla 10 stāvokļus, ka arī “normālus” un “anormālus” izaicinājumus katrā no tiem. Viņi iemācīsies kā veiksmīgi vadīt savu uzņēmumu izaugsmi pa dzīvesciklu uz Uzplaukumu, stāvokli, kurā uzņēmums ir gan elastīgs, gan kontrolējams, kad aug gan pārdošanas, gan peļņa.

 

Ko dalībnieki iemācīsies:
 • Kā uzņēmumi aug, noveco un mirst
 • Normālas un anormālas problēmas katrā stāvoklī
 • Kur Dzīvesciklā atrodas jūsu uzņēmums
 • Kas ir nepieciešams, lai virzītos uz Uzplaukumu ātrāk un vieglāk

Kas ir “Dibinātāja slazds” un kā tikt ārā

Daudzi mazo un vidējo uzņēmumu vadītāji ir savu organizāciju sirds un dvēsele. Taču viņi bieži jūtās kā slazdā savos veiksmīgajos uzņēmumos, kas neizdzīvos un neattīstīsies bez nepārtrauktas dibinātāja uzmanības. Kā vadītājiem izveidot stipru menedžmenta komandu, kas pati būtu spējīga pieņemt sakarīgus lēmumus un darbināt uzņēmumu? Kā vadītājam nodot tālāk savu vīziju un iedrošināt cilvēkus to īstenot, kad viņš vairs nevēlas iesaistīties ikdienas darbībā? Adizes rīki ļauj vadītājiem izlauzties un dibinātāja centrisko uzņēmumu slazda, tajā pašā laikā veicinot komandas sadarbību uzņēmuma panākumos.

 

Ko dalībnieki iemācīsies:

Pārbaudītu menedžmenta sistēmu, kas ļauj uzņēmējiem, dibinātājiem un līderiem veidot profesionāli vadītus un noturīgus uzņēmumus, kas plauks par spīti mainīgiem apstākļiem.

Šajā meistarklasē jūs iegūsiet rīkus un procesus, kas ļaus menedžmenta komandai risināt ikdienas problēmas, pieņemt un īstenot lēmumus, kā arī nodrošināt uzņēmuma ilgtermiņa izaugsmi. Tādējādi jūs mazināsiet uzņēmuma atkarību no vienīgā līdera un palielināsiet tā konkurētspēju un vērtību.

Tiks apskatīti tēmas par šādiem procesiem:

 • Kā dalīties ar vīziju, lai saskatītu un būtu gatavi sasniegt spožu nākotni
 • Kā nodot atbildību par rezultātiem no dažiem pleciem un visu menedžmenta komandu
 • Kā iedrošināt menedžmenta komandu, lai tā labāk tiktu galā ar šodienas un paredzētu nākotnes problēmas un iespējas
 • Kā izveidot uzticības un cieņas kultūru, kurā dabiski izpaužas atvērta, godīga komunikācija un problēmas tiek apspriestas un atrisinātas


Problēmu risināšana Adizes Metodoloģijā

Problēmu risinājumus var ieviest racionālāk

Mūsdienu sarežģītajā un strauji mainīgajā pasaulē uzņēmumiem ir jāspēj ātri pielāgoties tam, ka tirgi, konkurenti un klientu vajadzības pastāvīgi pārveidojas un mainās. Adizes Metodoloģija tika izstrādāta, lai palīdzētu uzņēmumiem pielāgoties.

Izstrādāta un optimizēta pēdējo 40 gadu laikā, šī sistemātikas pieeja pārvaldībai palīdz līderiem nostiprināt atsaucīgākas un proaktīvākas organizācijas, kas var labāk risināt problēmas pastāvīgi mainīgā vidē. Tā kā visi konkurenti tirgū saskaras ar vienādām izmaiņām preču pārdošanas tirgū, šī iespēja ir īstais avots, no kā gūt priekšrocības sīvajā biznesa pasaulē.

Ko dalībnieki iemācīsies:
 • Dalībnieku pārmaiņas un to kādas iespējas šīs pārmaiņas rada
 • Loma problēmu risināšanā, veidojot pielāgotā kultūrā
 • Kāpēc uzņēmumi saskaras ar problēmām, kas atkārtojas gadu no gada, un kā vislabāk galu galā šīs problēmas atrisināt
 • Kas ir vajadzīgs no vadības komandas, lai sagatavotu uzņēmumu nākamam attīstības līmenim