Vadības stili

Galvenā vadības loma jebkurā komandā, nodaļā, uzņēmumā, ģimenē vai pat valstī, var tikt definēta tikai ar četrām pamatfunkcijām. Ja organizācija spēj attīstīt šīs četras lomas, tad tā gūs panākumus gan īstermiņā, gan ilgtermiņā. Šo organizācijas funkciju un to attīstīšanas izpratne ir būtiskas zināšanas vadības īstenošanā.

Arī personas vadības stilu var saprast, izmantojot šīs četras sastāvdaļas. Augstākajā līmenī mēs atrodam cilvēkus ar vadības stilu (stils atšķiras no rakstura), kurus varētu raksturot kā pārsvarā:

Ražotājus   ||    Administratorus    ||   Uzņēmējus    ||    Integratorus

Adizes Vadības stilu atslēga ir izpratne par to, ka neviens cilvēks vienlaikus nevar būt izcils visās četrās lomās. Nepieciešama šos vadības stilus papildinoša komanda, lai tā būtu patiešām rezultatīva un efektīva īstermiņā un ilgtermiņā.

null

Uzziniet savu vadības stilu

Adizes Vadības stila modeļa salīdzināšana ar citiem

Vadības stilus un darba personības pēdējos simts gados ir pētījuši daudzi pētnieki. Tāpat kā daudzi citi, arī Adizes modelis ir balstīts uz Dr. Carl Jung pioniera darbu. Tāpat kā Adizes, arī visos Junga modeļos aicina uz četriem galvenajiem vadības stiliem.

Adizes modelim ir 3 priekšrocības salīdzinājumā ar lielāko daļu šo citu modeļu:

Kad mēs tos izmantojam organizācijās, mēs secinām, ka ikviens, sākot no ģenerāldirektora līdz sētniekam, var šo rīku saprast un lietot. Biheiviorālie terapeiti un citi profesionāļi varētu iebilst mūsu modeļa pieticībai, taču mēs tā vienkāršību redzam kā praktiskā pielietojuma priekšrocību.

Kopš 1971.gada Adizes modelis ir izmantots tūkstošos organizāciju visā pasaulē, kuru lielums ir no jaunuzņēmumiem līdz Globālajam 100. Klienti to vērtē kā ļoti precīzu un noderīgu attēlojumu tam, kā cilvēki patiešām strādā.

PAEI ir spēcīgs vadības rīks, ko var izmantot, lai iegūtu noderīgu ieskatu par cilvēkiem, uzņēmumu, projektu, produktu un plašu citu vadībai svarīgu fenomenu klāstu.

Ieteicamā literatūra